Škola podporujúca zdravie 2018/2019

Civilná ochrana

V rámci účelového cvičenia na ochranu zdravia, človeka a prírody sme zažili veľmi zaujimavú hodinu civilnej ochrany.

Beseda Biela pastelka

Dňa 12.3.2019 sa na našej škole uskutočnila beseda Biela pastelka. Na besede sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácii o živote slabozrakých a nevidiacich ľudí na Slovensku. Milé pani pracovníčky z Únie nevidiacich nám demonštrovali kompenzačné pomôcky, ktoré sme si mali možnosť aj vyskúšať prakticky. Najviac sme sa potešili návšteve pani Sulamid, ktorá prišla v sprievode svojho vodiaceho psíka. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavostí zo života a výcviku vodiacich psíkov na Slovensku.

Mgr. M. Strapáčová

Biela pastelka

Dňa 20.9.2018 sa naša škola a materská škola zapojili do zbierky určenej pre nevidiacich a slabozrakých ľudí na Slovensku pod názvom Biela pastelka. V tento deň sme vyzbierali sumu 115,92 €. Za Vašu pomoc všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili vyslovujeme v mene Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska srdečné ĎAKUJEME.

Mgr. Monika Strapáčová