Exkurzie a výlety 2018/2019

Exkurzia do Nitry

Po stopách našich predkov sa vydali siedmaci dňa 25. 4. 2019 do starobylej Nitry, aby hľadali stratený poklad Nitrianskeho hradu. Pri pátraní ich čakali rôzne úlohy, ktoré vyplývali z rozprávania pani sprievodkyne. Svoje putovanie začali pri soche Pribinu, ktorý bol najstarším historicky doloženým vládcom dnešných Slovákov. Postupne sa dostali až do hradného areálu, kde navštívili jeho dominantnú pamiatku - Katedrálu sv. Emeráma. Exkurziu zavŕšili návštevou Diecézneho múzea. Odmenou za ich pozornosť a vyriešenie úloh bolo nájdenie sladkého pokladu. Aj takouto zábavnou formou sa žiaci dozvedeli veľa o histórií, umení i kultúre.

Exkurzia do Viedne

Dňa 10.12.2018 sme siedmy,ôsmy a deviaty ročník absolvovali exkurziu do Viedne. Mali sme možnosť vyskúšať si znalosť z anglického a nemeckého jazyka. Naša prvá zastávka bola v čokoládovni Hauswirth v Kitsee, kde sme sa dozvedeli niečo z histórie čokoládovne a mali sme možnosť vidieť, ako prebieha výroba. Mohli sme si zakúpiť čokoládu priamo v ich predajni. Potom sa k nám pridala slovenská sprievodkyňa, ktorá nás počas cesty autobusom oboznamovala s Viedňou. Malou zastávkou bol aj Hunderwasserhaus, kde sme sa mohli popozerať a pofotiť. Taktiež sme navštívili zámok Schönbrunn, kde sme videli slávnostné siene, dobové nábytky a dozvedeli sme sa niečo zo života Habsburgovcov. Pred zámkom sme si pozreli malé vianočné trhy. Koniec exkurzie sme zakončili hlavnými vianočnými trhmi vo Viedni, kde sme mohli ochutnať rakúske špeciality alebo si dať teplý čaj. Z exkurzie sme si priniesli veľa nových a zaujímavých informácií, ale hlavne skvelé zážitky.

N. Skalková, 9. ročník

Exkurzia do firmy Eset a TV Markíza

V utorok 27.11.2018 sme navštívili firmu Eset v Bratislave, ktorej filozofiou je „pomáhať vybudovať bezpečnejší digitálny svet, kde si každý môže užívať bezpečnejšie technológie“.  A keďže my patríme medzi digitálnu generáciu, návšteva takejto firmy bola pre nás veľmi zaujímavá. Mali sme možnosť oboznámiť sa s firmou a zistiť, ako to tam funguje. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých informácií, ktoré nám môžu pomôcť pri výbere povolania v budúcnosti. Upozornili nás, na čo sa máme zamerať na pohovore. Ukázali nám priestory firmy, nielen pracovné, ale i oddychové zóny. Celkovo sme sa tam cítili veľmi príjemne, dokonca nás prekvapili i malým darčekom.

Potom sme sa presunuli do Záhorskej Bystrice – do TV Markíza, kde nám ukázali interiér natáčania Televíznych novín. Zaviedli nás aj do miestnosti, kde sedí pán režisér, zvukár a technik. Mali sme možnosť nahliadnuť do maskérne, ktorá na prekvapenie bola veľmi maličká. Nakoniec nás zobrali do priestorov, kde sa natáča Teleráno.

Táto exkurzia mala dve zamerania: literatúra – dramatické umenie a výchovné poradenstvo. Bola to veľmi zaujímavá exkurzia, ktorá nám ukázala nové možnosti zamestnania a pracovných pozícií.

N. Skalková, IX. roč.