Akcie školského klubu uskutočnené v šk. roku 2013/2014

Karneval

Fašiangy sú už tradične časom plesov, zábav a karnevalov. Aj tento rok sme si pre žiakov ŠKD cez fašiangové obdobie pripravili obľúbenú karnevalovú veselicu. Krásne masky sa snažili zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou. Nechýbala diskotéka, kde sa všetky masky veselo zabávali, tancovali a šantili. Odmenou pre deti boli dobroty, ktoré si doma s rodičmi pripravili a priniesli. Karnevalom sme si pripomenuli blížiace sa pôstne obdobie, ktoré potrvá až do príchodu Veľkonočných sviatkov. Tešíme sa, aké nápady na masky uvidíme o rok!

Vac foto

December. Kamkoľvek sa v týchto dňoch pozrieme, všade vidíme, že sa niečo chystá. Ľuďom sa na perách pohrávajú tajomné úsmevy, domov prichádzajú ovešaní taškami s kopou darčekov. Vypekajú voňavé medovníčky a svoje príbytky pripravujú na príchod Vianoc. Ale nielen v meste a v našich domovoch vládne taká atmosféra.

Ani v našej škole sme nelenili a spoločne so žiakmi pripravili naozaj krásnu vianočnú atmosféru. Už pri vstupe do školy Vás upúta vianočný stromček a úžasný snehuliak vyrobený z plastových pohárov. Na oknách sú vylepené rôzne ozdoby z výkresov. Ale nie sú vyzdobené len okná. Naša fantázia nemá hraníc. Nezabúda sa ani na tabuľu a nástenky. Dvere ŠKD sme premenili na Santa Clausa. Žiaci vyrobili krásne hviezdičkové svietniky a vločky, ktoré si doma povešali na vianočné stromčeky.

Čas adventu sme zavŕšili vianočným večierkom. Pripravili sme si punč, medovníčky, vianočné pečivo. Púšťali sme si koledy a pesničky. Do neba sme vypustili lampióny šťastia, na ktoré žiaci napísali svoje najväčšie priania. Keďže sme všetci veľmi poslúchali, našli sme si v triede aj darčeky.

Už chýba len prvý sniežik a Vianoce sa môžu začať.

Helloween v ŠKD

V pondelok 28.10.2013 sa uskutočnila v ŠKD Halloweenska párty, na ktorej sa stretli strašidlá, bosorky, kostry aj duchovia. Pani vychovávateľky so žiakmi sa postarali o krásnu výzdobu, spoločne vyrobili netopierov, duchov či tekvice. Žiaci priniesli občerstvenie, mamičky napiekli koláčiky. Nechýbala zábava v podobe tanca, zahrali sme si balónový a metlový tanec. Celé poobedie sa nieslo vo veselej nálade a všetci sme sa výborne zabavili.

Súťaž o najkrajšieho šarkana

Tento rok sa na našej škole konala súťaž o najkrajšieho šarkana. Vyskúšali sme fantáziu našich žiakov a šarkanov si vyrábali sami. Súťaže sa zúčastnili všetky deti z II. oddelenia školského klubu. Skupinky usilovne vyrábali, kreslili, vystrihovali a vyzdobovali svojich šarkanov.

Po niekoľkohodinovej práci začali vznikať nádherné šarkany. Deti netrpezlivo čakali ako to dopadne a ktorý šarkan bude stáť na stupni víťazov. Nakoniec to prišlo a porota mohla rozhodnúť, ktorý šarkan je ten najkrajší. Rozhodovanie to bolo určite neľahké. Všetky šarkany boli veľmi krásne! No nakoniec prišla tá chvíľa a porota zo žiakov l. oddelenia rozhodla. Na prvom mieste sa umiestnil krásny šarkan, ktorého vyrobil F. Rácz z 2.A triedy, M. Horváth z 2.A triedy a V. Hrašna zo 4. triedy. Títo žiaci dostali sladké odmeny a lietajúce balóny šťastia. Túto jesennú súťaž nám budú ešte dlho pripomínať krásne šarkany, ktoré zdobia chodby našej školy.

Jesenná opekačka

Počasie nám koncom septembra prialo a tak sme mohli uskutočniť už dávno vytúženú jesennú opekačku, na ktorej sa zúčastnili všetky deti zo školského klubu. Boli pripravené čerstvé špekáčiky, chlebík, maškrty či nápoje. Pred samotným opekaním, ale aj po ňom sa deti hrali rôzne hry. Výborné bolo preťahovanie lanom medzi chlapcami a dievčatami. Nakoniec si všetci pekne zatancovali. Akcia sa nám vydarila na výbornú.

Jesenný beh okolo školy

Žiaci ŠKD si medzi sebou porovnali sily v behu. Nenáročnú trasu okolo školy absolvovali všetci. Za svoje výkony boli deti odmenené. Za úspešné dobehnutie do cieľa dostali na pamiatku  medaily symbolizujúce víťazstvo.