Čo potrebuje prvák do školy

Výtvarná výchova - pohárik (z umelej hmoty), handra na štetce veľkosti aspoň A4 (najlepšie plienka), vodové farby, igelit na lavicu, nožnice (na konci tupé), lepidlo, plastelína, mastné pastelky, výkresy A4 - 30 ks, farebné papiere .

Toto všetko vložiť do pevnej škatule od topánok (nezabudnite ju viditeľne podpísať ako aj všetky pomôcky).

Hygienické potreby - papierové vreckovky, toaletný papier (dva kotúčiky), uteráčik s pútkom na zavesenie s vyšitým (napísaným) menom, tekuté mydlo.

Telesná výchova -   vrecko hore na stiahnutie (nie igelitová taška!!!), cvičky – do telocvične, tenisky – na ihrisko, tepláková súprava, bavlnené ponožky, tričko, krátke nohavice (trenírky).Všetko podpísať!

Desiata- primeraná, nie zbytočne veľa, ovocie, čaj- nedávať do sklenej fľaše, prestieranie na lavicu (malý obrúsok), podľa potreby aj malú lyžičku.

Nožnice - nosia v peračníku, (na konci tupé, musia dobre strihať).

Pastelky - musia byť dlhé, lepšie viac ako 6 základných farieb, vždy zastrúhané!!! Sú potrebné aj na matematiku.

Keď deti začnú písať atramentovým perom, budú potrebovať handričku .

Súbor predpisových zošitov k šlabikáru zabezpečí škola na náklady rodičov na začiatku školského roka.

Veľký čistý zošit A4.

Slovníček.

Všetky potreby a pomôcky (každý kus) vo vlastnom záujme podpísať tlačeným písmom, aby deti mohli napodobňovať písmenká !

Organizačné pokyny:

Dňa 2.9.2020 bude slávnostné otvorenie školského roka.

Dňa 3.9. a 4.9.2020 sa budú vyučovať len 3 hodiny – vyučovanie sa začína  o 8:00 hod. a končí o 10:35 hod.

V prvý deň vyučovania si deti si prinesú aktovku, peračník, obyčajnú ceruzku, pastelky, Šlabikár (dostanú v škole), Moje prvé čiary (dostanú v škole), pracovný zošit z matematiky  (dostanú v škole) - všetky tri už obalené a podpísané, veľký čistý zošit A4, slovníček, prezuvky vo vrecku (po prezutí sa vrecko nechá v šatni), hygienické potreby.

Prosíme rodičov, aby deti odprevádzali do triedy len prvý týždeň a to len v nevyhnutnom prípade!

Bolo by vhodné, aby si dieťa prinieslo svoj vankúšik (na oddych alebo sedenie na zemi).

Držíme Vám palce a tešíme sa na spoluprácu!