Hrdinovia všedného dňa

Aj všedný deň sa môže stať nevšedným, no nie vždy v dobrom slova zmysle. V živote na nás striehnu rôzne nástrahy. Niekto sa zraní, niekde sa stane nehoda, niekde vypukne požiar. Kto sú tí, ktorých voláme? Kto nám prichádza na pomoc? Čo robia, aby nám pomohli? Ako sú na pomoc pripravení? O tom bola interaktívna výstava „Hrdinovia všedného dňa“.

Cieľom interaktívnej výstavy „Hrdinovia všedného dňa“, ktorú navštívili dňa 26.11.2016 žiaci 2. a 3. ročníka, bolo priblížiť deťom, akú dôležitú úlohu majú záchranári, hasiči i policajti. Výstava sprostredkovala deťom praktickú (hands-on) skúsenosť s prácou záchranných zložiek. Priblížila každodennú prácu týchto zložiek a sprostredkovala im základné vedomosti z oblasti dopravnej výchovy, predchádzaniu požiarov a poskytovaniu prvej pomoci.

Mgr. I. Ondrejičková