MDD

1. jún i tento rok opäť patril našim deťom. Prvostupniari súťažili v šiestich disciplínach a po úspešnom zvládnutí každej dostali pečiatku na svoju kartičku. Všetci samozrejme zvládli úplne všetky disciplíny a preto si zaslúžili sladké odmeny a schladili sa studenou zmrzlinou.

Bc. Gabriela Dekanová

Pri príležitostí osláv sviatku detí si žiaci 1. stupňa, ktorí neboli v škole v prírode, pozreli zaujímavý príbeh o medvedíkovi Peddingtonovi, ktorý si hľadal nový domov. Po filme čakalo všetky deti hľadanie pokladov ukrytých v areáli školy. Jednotlivé družstvá na základe indícií mali určiť miesto, kde sa poklad nachádza. Bol ukrytý v hustom kríku, v murovanom plote, v starej fontáne a pod. Táto pátracia akcia deti veľmi zaujala, niektoré stanovištia ich aj trošku potrápili. Hľadaný poklad boli rôzne maškrtky, ktoré si deti na záver v altánku podelili. V toto horúce dopoludnie ich na záver čakala osviežujúca odmena – zmrzlina.

Mgr. Katarína Reháková

Aj žiaci druhého stupňa si užívali voľno od učenia v kine CineMax v Trnave, kde si pozreli film s názvom Avengers - Infinity War.

Mg. Martina Neuová