MDD

Žiaci 1. stupňa oslávili MDD v piatok 31. 5. 2019. Oddýchli si od učenia a zažili dopoludnie plné zábavy. V každej triede prvého stupňa ich čakali zaujímavé aktivity. V 1.A sa deti jednotlivých ročníkov zahrali na detektívov prstienka. Úlohou detektíva bolo odhaliť, u ktorého dieťaťa je prsteň navlečený a posúvaný na špagáte. Trieda 1.B  sa zmenila v tento deň na laboratórium, s jednoduchými pokusmi. Išlo o pokusy so sviečkou, vytvorením farebnej dúhy v tanieri, pískajúcim pohárom. Deti mali vyriešiť problém s plastelínou, ktorá nechcela plávať na hladine. Mohli sa dozvedieť aj to ako sa dá vytvoriť na šatke uzol bez zauzlenia. V prípade niektorých pokusov sa dozvedeli aj to, prečo to tak funguje. V triede 2. ročníka prebiehal CUPSONG, kde sa deti mohli naučiť rytmický sprievod s pohárikom ku skladbe When I´m gone. Deti to veľmi zaujalo a väčšina sa rytmizáciu s pohárikom aj naučila. V triede 3. ročníka mali deti možnosť ochutnať rôzne druhy ovocia a zeleniny. So zaviazanými očami mali uhádnuť, čo majú v ústach. Zahrali sa aj „Citrónovú hru“, pri ktorej sa nasmiali a výborne zabavili. A v triede 4. ročníka sa deti premenili na pirátov, kde si najskôr museli vyrobiť vlastnú pirátsku čiapku a pirátsky meč z papiera a následne sa odohral súboj pirátov. Na záver boli všetci žiaci odmenení sladkou odmenou.

Mgr. Milada Mateková