Šarkaniáda 2017

Dňa 24. 11. 2017 sa na našej škole konala Šarkaniáda. Zúčastnili sa jej žiaci prvého stupňa, ktorý si vyrobili nádherných šarkanov z rôznorodého materiálu. Žiaci predstavili svojich šarkanov, ktorým vymýšľali zaujímavé mená. Kým sa porota trápila nad výberom najkrajšieho šarkana, žiaci si overili svoje vedomosti v jesennom kvíze, zasúťažili si vo veselých jesenných súťažiach. Nakoniec si otestovali svojich šarkanov na školskom dvore, ktorý lietali nad našou školou. Po „leteckej“ prehliadke porota vyhlásila výsledky súťaže o najkrajšieho šarkana. Na 1. mieste sa umiestnila Ella Petrášová (4. ročník), na 2. mieste Miška Starečková (4. ročník), na 3. mieste Filip Tománek (1. ročník) a na 4. mieste Sára Svetová (4. Ročník). A samozrejme sme ocenili aj ostatných žiakov za ich tvorivú prácu a fantáziu pri zhotovovaní šarkanov a za skvelú účasť na tohtoročnej Šarkaniáde.