Štúrov Zvolen - celoslovenská súťaž v rétorike

Súťažiaci Štúrovho Zvolena boli víťazi regionálnych, resp. krajských kôl rétorickej súťaže, ktorá sa uskutočnila plošne na celom Slovensku. Našu školu reprezentovala v I. kategórii žiačka VI. ročníka Mária Valentová. Počas dvoch dní prebiehala nielen samotná súťaž, ale aj tvorivé dielne zamerané na rétoriku. Úlohou Márie bolo dokázať výstižne, pravdivo a zrozumiteľne interpretovať vyžrebovaný text a vytvoriť kultivovaný prejav. Bolo treba porozumieť obsahu a zámeru autora, tvorivo dotvoriť text. V súlade s pravidlami súťažiaci svojím prejavom nesmeli presiahnuť tri minúty. Mária splnila všetky podmienky súťaže, vytvorila a predniesla logický, plnohodnotný text plný fantázie. V silnej konkurencii sa ale neumiestnila. Odniesla si však množstvo skúseností, vedomostí, ale i zážitkov.

Mgr. Alena Susková